ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ
«24-27 квітня 2023 року працівники органів місцевого самоврядування та територіальних центрів надання соціальних послуг Одеської, Тернопільської, Житомирської та Київської областей мали можливість підвищувати кваліфікацію в ІПО КНУТШ за програмою «Соціально-психологічна допомога та правовий захист населення в умовах воєнного стану». У ході змістовного навчання компетентні спікери Зорина ПЕРОЩУК, доктор юридичних наук, координатор фінансистів територіальних громад України Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, експерт з питань місцевих бюджетів та фінансів; Ольга КУЧМА, доктор юридичних наук, професор кафедри трудового права та права соціального забезпечення КНУ імені Тараса Шевченка; Неля БІГУН, кандидат психологічних наук, доцент кафедри теоретичної та консультативної психології УДУ iмeнi Михайла Драгоманова, практикуючий психолог – фахово й доступно розповіли слухачам про трудові відносини та надання соціальних послуг, особливості управління бюджетами на рівні територіальних громад, алгоритми психологічної самостабілізації та соціально-психологічної підтримки населення від місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. Тема дуже актуальна у теперішній час. Вона було висвітлена повністю і доступно. Усі ми, слухачі даної програми, плідно попрацювали, отримали масу знань і позитивних емоцій та висловлюємо щиру вдячність спікерам і відділу підвищення кваліфікації ІПО КНУТШ»
Ірина СТЯГАР, директор Комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Скала-Подільської територіальної громади
27 квітня 2023 року
«Проходила онлайн-курси «Соціально-психологічна допомога та правовий захист населення в умовах воєнного стану» вперше в Інституті післядипломної освіти КНУ імені Тараса Шевченка. Програма дає можливість удосконалити свої знання та набути нові. Щиро вдячна організаторам та викладачам курсів за доброзичливе ставлення, розуміння та надання змістовного, корисного матеріалу, інформація буде дуже корисною для подальшого використання в роботі.
Цікаво, Змістовно, Пізнавально! Буду радити даний курс колегам»
Ірина ВАСИЛЬЦІВ, директор КУ «ЦНСП» Борщівської міської ради
27 квітня 2023 року
« З 31 березня до 17 квітня 2023 року в Інституті післядипломної освіти КНУ імені Тараса Шевченка проводилось навчання за сертифікатною програмою «Основи психологічної корекції». Особисто для мене і для моїх колег-слухачів воно стало вагомою можливістю здобути теоретичні знання та практичні навики з реалізації психологічної корекції поведінкових і емоційних порушень, нейропсихологічної та патопсихологічної діагностики, створення індивідуальних корекційних програм та багато інших важливих питань.
Чудове навчання, комфортні ділові зустрічі, високопрофесійні приємні спікери надали нам багато корисної інформації, відповідали на усі питання, які виникали в процесі навчання, детально пояснювали методики проведення психологічної корекції у конкретних життєвих ситуаціях.
Велика вдячність усім організаторам та спікерам за такий дуже цікавий, потрібний та практичний курс! »
Діана МУЗИЧЕНКО, практичний психолог, спеціалізована школа 250, м. Київ
17 квітня 2023 року
«Отримала масу задоволення від змістовних лекцій курсу підвищення кваліфікації «Поглиблення фахових знань вчителів хімії», що тривали з 17 квітня по 11 травня 2023 р. Запевняю, що збагатила свій багаж знань, обов’язково всі отримані відео і матеріали буду використовувати в роботі. Дякую щиро вам за вашу самовіддану працю, міцного здоров”я і мирного неба всій вашій дружній команді, а також процвітання вашому КНУТШ»
Чмуневич Надія Мусіївна
11 травня 2023 рік
«Дякую всьому колективу за неймовірну можливість прослухати курс для вчителів хімії. Я ніби повернулась роками в студентські часи. Лекції насичені, різноманітні, креативні. Відчувається бажання зацікавити слухачів унікальним курсом «Поглиблення фахових знань вчителів хімії». Важкий матеріал перемежовується цікавими дослідами. Я слухала і дивилась з великим захопленням. Час ніби зупинився. Досліди, ігри, нове бачення старих істин. Хімія – це любов. І це відчувається»
Зелінська Олена Миколаївна
11 травня 2023 рік
«Також одразу хочу свій відгук написати. В мене не було змоги приєднуватись до онлайн занять курсу «Поглиблення фахових знань вчителів хімії», проте я все дивилась в записі, дуже дякую за таку можливість! Лекції цікаві і змістовні, жодного разу мені не ставало нудно, слухала із захопленням. Багато чого вже проговорила з дітьми, багато визначень, які мені зараз необхідні я зрозуміла, як подати дітям, досліди неймовірні для студентів. Дуже вам дякую за таку можливість! Було надзвичайно цікаво, доступно, пізнавально та креативно. Миру всім і перемоги !»
з повагою, Анастасія НАЗАРЕЦЬ
11 травня 2023 рік
« В непростий час в умовах воєнного стану з 27 лютого по 24 березня 2023 року було організоване навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації «Правила безпеки життєдіяльності в умовах війни та надзвичайних ситуацій». Висловлюю величезну подяку організаторам такого корисного, змістовного і дуже пізнавального курсу. Із задоволенням була присутньою на всіх зустрічах марафону. Отримала чимало нових знань. Фахові спікери, чудові презентації. Сподіваюсь, що ця традиція буде продовжена і ми матимемо можливість зустрічатися знов. »
Світлана МОТРУК, доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету,
24 березня 2023 рік
« 30 березня 2023 року відбувся брифінг з нагоди завершення навчання у короткостроковій програмі підвищення кваліфікації «Правила безпеки життєдіяльності в умовах війни та надзвичайних ситуацій». Хочу подякувати за ці курси підвищення кваліфікації. Було дійсно цікаво та фахово. У кожного спікера був свій власний підхід викладання матеріалу. Всі знання, що ми отримали з домедичної допомоги, цивільної безпеки, збереження психологічного здоров’я та інформаційної безпеки – є актуальними зараз і будуть актуальними в майбутньому. Інформація, яку ми отримали, корисна як в професійному, так і в особистому житті. Дуже дякую спікерам та усім організаторам онлайн курсу за можливість долучитися до пізнавального марафону знань. »
Олена ПІДГРУШНА, кандидат філологічних наук, асистент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ННІ філології,
30 березня 2023 рік
« З 21 лютого по 31 березня 2023 року були організовані курси Інститутом післядипломної освіти спільно з Науково-навчальним інститутом журналістики за програмою підвищення кваліфікації «Продакшн аудіовізуального контенту для веб – ресурсів та соціальних медіа». Я вважаю, що дана програма є необхідною та актуальною, оскільки зараз дуже популярно створювати відео контент для просування та популяризації іміджу, товарів, послуг тощо. Але нажаль мало якісного, грамотного відео контенту, тому програма має і надалі існувати, навчати та розвивати вміння студентів, викладачів та всім кому цікавить ця сфера. Дякую! Для мене було дуже цікаво і зрозуміло викладено матеріал. »
Марія ГУРИЦЬКА, доцент кафедри реклами та зав’язків з громадкістю ННІ журналістики,
03 квітня 2023 рік
« З 21 лютого по 31 березня 2023 року відбулося навчання другої групи за програмою підвищення кваліфікації «Продакшн аудіовізуального контенту для веб – ресурсів та соціальних медіа». Дуже вдало побудований курс, цікавий, корисний. Пані Ганна природжений викладач, спокійно, терпляче і професійно скеровувала нас. Низький їй уклін. Дякую Університету і його керівництву за можливість долучитись та стати слухачем цієї програми. Варто відмітити, що курси організовано на безкоштовній основі організаторами заходу. Високий рівень отриманих навичок і знань надихатиме мене на нові ідеї та проєкти в роботі. Впевнена, в подальшому програма матиме розвиток і успіх у наступних слухачів цього курсу підвищення кваліфікації. »
Ірина ПРИБИТЬКО, Асистент кафедри анатомії та патологічної фізіології ННЦ «Інституту біології та медицини»,
31 березня 2023 рік
«З 13 лютого по 10 березня 2023 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулась друга хвиля навчання за програмою підвищення кваліфікації «Роль гарантів освітніх програм у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти». Слід зазначити, що зміст програми відповідає запитам, сформованим як у гарантів освітніх програм, так і у осіб, які займаються адмініструванням освітніх програм на факультетах та в інститутах КНУТШ.
Особисто для мене як гаранта освітньої програми програма підвищення кваліфікації була своєчасною й корисною для впевненого та коректного виконання відповідних обов’язків. Ґрунтовне ознайомлення зі всіма необхідними документами, які регламентують надання освітніх послуг в КНУ імені Тараса Шевченка, обговорення складних та проблемних питань щодо реалізації освітньої програми, умов для її перегляду для внесення конструктивних змін – все це створило надійні підстави для глибшого осмислення ролі гаранта освітньої програм у забезпеченні якості освіти та подальшого вдосконалення програми. Корисним також було виконання фінального завдання. Після прослуховування модулів програми підвищення кваліфікації воно дало мені змогу на новому рівні проаналізувати освітню програму, гарантом якої я є, побачити як її сильні сторони, так і точки потенційного зростання, які потребують особливої уваги та впровадження змін.
Також вважаю за потрібне висловити подяку розробникам та організаторам навчання за всіма трьома модулями. Насамперед, мої слова вдячності адресовані Дарії ЩЕГЛЮК та Андрію ГОЖИКУ. Дозволю собі метафору. На мою думку, Дарія Василівна є душею цієї програми, а Андрій Петрович – її міцними м’язами. »
Людмила КРУПЕЛЬНИЦЬКА, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психодіагностики та клінічної психології факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка,
13 березня 2023 рік
У складний для всіх освітян військовий час, організоване навчання за програмою підвищення кваліфікації «Роль гарантів освітніх програм у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти», було для мене і для всі філологів, які взяли участь у цьому навчанні, надзвичайно важливим фактором повернення до стабілізації освітнього життя в нашому університеті, за що надзвичайно вдячні організаторам навчання, групі розробників програми та всім лекторам.
Програма підвищення кваліфікації «Роль гарантів освітніх програм у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти» мала логічно впорядковану систему пропонованих модулів: 1.«Внутрішня система забезпечення якості вищої освіти та освітньої діяльності в Університеті»; 2.«Зовнішня система забезпечення якості вищої освіти»; 3.«Забезпечення якості освітньої програми та її адміністрування». Теми модулів охоплювали всі напрями розбудови вищої освіти у сучасній тенденції орієнтування на європейські стандарти, а лектори розкривали всі нагальні проблеми і завдання, які сьогодні постали перед освітянами вищої школи. Для мене особисто і для колег із Навчально-наукового інституту філології, які відповідально організовують освітній процес в інституті й наполегливо працюють у напрямі підвищення якості цього процесу за більше ніж 70-ма освітніми програмами, навчання було надзвичайно інформативним і цінним: ми отримали короткий аналіз зовнішніх і внутрішніх законодавчих й установчих документів, ознайомилися ближче із функціями і роботою всіх служб університету, зовнішньою системою забезпечення якості освіти, проблемами та особливостями адміністрування освітньої програми.
Заслуговує на увагу технічний та методичний супровід навчання: прекрасні презентації, теки супровідної документації, а також відео- та аудіозапис кожного дистанційного заняття.
Особливої заслуги у цьому навчанні, на мою думку, заслуговують лектори – різного статусу, але професіонали своєї справи, вони надзвичайно цікаво і фахово проводили навчання і відповідали на всі питання.
Програма завершилася видачею сертифікатів, чому передувало виконання диференційованого творчого завдання, спрямованого на аналітику організації освітнього процесу відповідно до обов’язків категорій учасників навчання (гаранти, завідувачі кафедр, голови НМК …). Така підсумкова робота була дуже корисною для нас і визначила у сфері відповідальності кожного нові завдання. Проте, на мою думку, ця програма матиме більшу ефективність, якщо у кожному модулі будуть запроваджені невеликі тести, спрямовані на перевірку отриманих знань та вибір перспективних рішень типових проблемних питань.
Маючи нагоду, хочу засвідчити свою подяку усім організаторам навчання і особливо Дарії Василівні Щеглюк – прийміть особисто від мене, і думаю, я не одинока у цьому, велику подяку, ми дуже цінуємо Вашу відданість університетському життю, Ваші старання і допомогу у всіх наших починаннях.
Оксана Зубань, Голова НМК, Навчально-наукового інституту філології,
27 травня 2022 рік
… Насправді, назва «Роль гарантів освітніх програм для забезпечення якості освіти» не вбирає усієї повноти можливостей, які були нам презентовані, і які ми змогли реалізувати. Особисто для мене, цей короткий але насичений період заглиблення в процеси оцінки якості нашої роботи відзначався двома значимими складниками: системність організаторів програми, їх ретельність у вибудовуванні складних освітніх контекстів, та цінність досвіду, експлікованого нам учасниками й гостьовими доповідачами. Це були чудові, наповнені гарними смислами та ідеями дні, які дали можливість осмислити свої бачення освітніх траєкторій студентів під новим кутом, часто ці думки були новими, іноді – несподіваними, але однозначно – корисними.
Ключовим висновком з цієї програми для мене стало чітке усвідомлення того, що моніторинг якості підготовки ми робимо передусім для самої програми, а вже потім – акредитація, звітність, презентації. А головне – ми отримали цілком конкретні інструменти забезпечення якості освітніх послуг. Також відзначу ефективну структуру програми, доступність матеріалів, чітку організацію роботи та оптимальний розподіл матеріалу. З вдячністю розробникам і організаторам можу оцінити програму в трьох «К»: корисно, конкретно, комфортно.
Віталій Корнєєв, заступник директора ННІ журналістики,
30 травня 2022 рік
В умовах непростого року були організовані курси за програмою підвищення кваліфікації «Продакшн аудіовізуального контенту для веб – ресурсів та соціальних медіа». Вважаю, що такі навчання для співробітників є досить корисні, оскільки дозволяють підвищити свій рівень в певних необхідних та корисних професійних компетенціях та результатами застосувань отриманих знань примножити процвітання нашого Університету
Лариса КАТЕРИНИЧ, доцент, Факультет комп’ютерних наук та кібернетики,
24 грудня 2022 рік
З 23 листопада по 24 грудня 2022 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації «Продакшн аудіовізуального контенту для веб – ресурсів та соціальних медіа». Дуже корисна річ, яку варто продовжувати і розширювати далі. Маючи нагоду, хочу засвідчити свою подяку усім організаторам навчання директорці Інституту післядипломної освіти Наталiї ТКАЧЕНКО та заступнику директора з навчально-виховної роботи Навчально-наукового інституту журналістики Віталію КОРНЄЄВУ.
Особливої заслуги у цьому навчанні, на мою думку, заслуговує лекторка, пані Ганна РЕНСЬКА, яка професіонал своєї справи, вона надзвичайно цікаво і фахово проводила навчання і відповідала на всі питання.
Світлана ХОМЕНКО, Інженер, Механіко-математичний факультет,
24 грудня 2022 рік