Звернення ректора до спільноти КНУ імені Тараса Шевченка

Шановна університетська громадо!

В умовах відкритої війни, яку веде Росія проти України й українського народу, Університет докладає зусиль для боротьби з ворогом у різний спосіб. Багато наших викладачів і студентів боронять українські землі у складі Збройних Сил України, зокрема й добровольчих формувань територіальних громад, збирають необхідне для армії і військових, готують їжу для наших захисників.

Натомість у російському суспільстві війна проти України, яку розв’язав Путін, назвавши її “військовою спецоперацією з денацифікації та демілітаризації”, отримує підтримку навіть у колах інтелектуалів, так званої еліти Росії. Звучать заяви на підтримку дій російської армії проти українського населення, схожі на звернення ради ректорів Росії та ради ректорів ЗВО Санкт-Петербурга та Ленінградської області до студентів, викладачів і науковців.

Диктатор Путін обґрунтовує свою агресію точкою зору, яка суперечить історичному процесу. Якщо наукова спільнота РФ погодилася на фальсифікацію історії та соціально-політичних реалій України, а також не заперечує проти пропагандистської брехні, через яку ллється кров українців, то такі люди не мають права називатися науковцями та інтелектуалами.

У тому, що через загарбницьку війну українські освітні заклади  припинили навчання, науковці – дослідження, а люди ховаються від смерті, винен не лише Путін. Цей біль, це горе та ця кров – відповідальність впливових наукових еліт РФ. Ваша мовчазна згода зі злочинами Путіна – на вашому сумлінні. Наше ж вимагає від нас громадянської позиції – співпрацювати з Україною може лише той, хто поважає її народ та соборність.

Університетська спільнота надалі не буде миритися з тим, що російські «інтелектуали» мають статус почесних докторів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зокрема, мова йде про академіка російської академії наук Юрія Золотова та ректора Московського державного університету імені М.В. Ломоносова Віктора Садовничого. Враховуючи, що ці люди підтримують політику і дії Путіна, спрямовані на масові вбивства українців, пропонуємо позбавити їх статусу “Почесний доктор” у нашому Університеті. За тією ж процедурою, за якою у червні 2021 року позбавили статусу почесного доктора самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Адміністрація Університету давно відмовилася від будь-якої співпраці з  університетами та академічними інститутами країни-агресора, армія якої вбиває мирне населення, знищує наші надбання, погрожує техногенними катастрофами. Настав час зробити це остаточно!

Ректор Володимир БУГРОВ

Назад

ОГОЛОШЕННЯ

День відкритих дверей!

Читати далі

Шановні вступники до магістратури!

Читати далі

Онлайн-курси підвищення кваліфікації для всіх бажаючих за сертифікатною програмою «Політична психологія»

Читати далі
ВСІ АНОНСИ