КНУ імені Тараса Шевченка та ГО «Стоп корупції» уклали меморандум!

 17 вересня Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Всеукраїнська громадська організація «Стоп корупції» уклали меморандум про співпрацю.

Урочисте підписання відбулося під час відкриття семінару-тренінгу для регіональних активістів організації «Економічне зростання громад в умовах запобігання корупції».

   «Стоп корупції» та університет Шевченка домовилися про взаємодію в освітній сфері.   

  Підписання меморандуму відбулося під час відкриття семінару-тренінгу для підвищення кваліфікації регіональних підрозділів організації в одному з підрозділів університету імені Шевченка – Інституті післядипломної освіти.

  Учасників привітав ректор університету Володимир  Бугров.

«Цей захід, к якому ми з вами беремо участь, а університет виступає майданчиком, надзвичайно важливий. Бачив, що ви вчора відвідали найвищий законодавчий орган… А ми — вищий навчальний заклад, робота якого базується на чотирьох стовпах: високоякісна освіта, сучасна наука, інновації — не лише наукові, а також і соціальні — і соціальна місія. Ми радо приймаємо вас у наших стінах», — підкреслив ректор університету.

     Співзасновник ВГО «Стоп корупції» Роман Бочкала подякував ректору та директорці Інституту післядипломної освіти за гостинність. А також підкреслив надзвичайно важливість заходу.

   «Для нашої організації важливою складовою завжди було навчання, підвищення кваліфікації. Бо громадська місія, громадський активізм як складова суспільства полягає в тому, щоб перетворювати все те, що відбувається в суспільстві, на краще. Законними методами, тими інструментами, які дає законодавство. Важливе розуміння цього законодавства, розуміння того, де є права у нас як частини громадського суспільства, обов’язки, які є у тих чи інших чиновників, і які інструменти нам дає законодавство для того, щоб реалізовувати наші статутні завдання», — зазначив співзасновник ВГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Договір про взаємодію підписали ректор КНУ ім. Т.Шевченка Володимир Бугров і Голова Правління ВГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

У меморандумі, зокрема, задекларовано: «співпраця Сторін для досягнення мети, яка спрямована на: реалізацію заходів у сфері освіти; впровадження в освітній процес передового професійного досвіду; організацію та проведення спільних освітніх заходів із метою підвищення кваліфікації, підвищення професійних компетентностей, спеціальних курсів, науково-методичних семінарів, конференцій, круглих столів з актуальних проблем; обмін інформацією та залучення висококваліфікованих фахівців до участі в спільних освітніх заходах; організацію взаємних візитів представників Сторін з метою ознайомлення та вивчення досвіду роботи; розміщення інформації про заходи та події; банерообмін на офіційних сайтах та/або сторінках у соціальних мережах Сторін цього Договору».

Після урочистого підписання лектори університету розпочали навчальні програми для учасників тренінгу — членів ВГО «Стоп корупції», які стали депутатами місцевих рад, головами ОТГ, посадовцями органів місцевого самоврядування, членами громадських дорадчих органів місцевого самоврядування.

   Мета першого спільного семінару-тренінгу — показати учасникам навчання, які важелі впливу вони мають на рівні органів місцевого самоврядування, а також які інструменти вони можуть використати для зменшення корупційних ризиків у діяльності місцевої влади, створенні сприятливого середовища для розвитку місцевого дрібного та середнього бізнесу тощо.

«Нинішній захід і взагалі започаткування співпраці неоціненні. Адже корупція – це і є те, що на рівні влади. Влади вищої чи місцевої. В Україні проходить децентралізація, і нині дуже багато центрів прийняття рішень зміщується з вищого ешелону влади до ОТГ, міст. Тому те, що в заході беруть участь взагалі представники місцевих громад – меняі здається, що це і є найвищий сенс цього дводенного тренінгу. Тому що громадянин частіше має справу саме з місцевою владою. Районною адміністрацією чи старостинським округом. До вищої влади ми звертаємося рідко, ми відчуваємо лише державну політику. А свої запити адресуємо саме місцевій владі. І досвід  європейський показує, що 90% відносин із владою як раз на місцевому рівні», — підкреслив ректор університету Володимир Бугров у інтерв’ю журналістам.

 

Назад

ОГОЛОШЕННЯ

Запрошуємо приєднатися 28-30 вересня до кар‘єрного online-фестивалю “KNU JOB EXPO”!

Читати далі

Запрошуємо на онлайн зустрічі щодо організації освітнього процесу!

Читати далі

Запрошуємо на День відкритих дверей 17 вересня 2022 року

Читати далі
ВСІ АНОНСИ