Інтерв’ю з Леонідом Черепейніком

   Планетарне питання проблем екології та збереження природних ресурсів є надзвичайно актуальними на сьогодні. Офіс випускників ІПО Київського національного університету імені Тараса Шевченка радо співпрацює зі своїм випускником та власником і генеральним директором компанії ТОВ «ВтормаUA» (https://www.vtorma.ua), яка не тільки збирає, закуповує, сортує але  і переробляє вторсировину (для когось звичайне сміття), а й здійснює обробку відходів виробництва без шкоди для екології.

Леонід Черепейнік

Випускник ІПО КНУ імені Тараса Шевченка

Компанія почала діяльність у 2003 році і сьогодні є однією з лідерів на ринку сортування та вторинної переробки в Україні. Її засновник Леонід Черепейнік поставив за мету створити підприємство, яке б вирішувало одне з найбільш глобальних питань сьогодення – чистого довкілля та збереження природних ресурсів за рахунок переробки сміття.

Діяльність компанії було одразу скеровано на:

  • зменшення на полігонах кількості сміття;

  • сортування побутових і промислових відходів;

  • закупівлю відходів і продаж вторсировини;

  • переробку відходів і виготовлення готової продукції.

 – Леоніде Володимировичу, чому Ви вирішили займатися проблемою екології в Україні?

За покликом серця я почав займатися питанням вторинної переробки. За Броварами – містом, де я проживав від народження, є великий полігон з відходами. Коли я вперше побачив ці гори сміття і запитав, чи потрібна допомога, мені сказали «звичайно». Адже значна частина на той час не підлягала переробці. Пізніше, я почав безкоштовно забирати відходи на підприємствах, які платили за вивіз сміття, сортувати їх в орендованому гаражі та привозити до переробників. Спочатку я робив це самостійно, з часом узяв кількох помічників, найняв водія.

– Пане Леоніде, розкажіть про нинішні успіхи Вашої власної справи. Якого розвитку досягла Ваша компанія станом на 2021 рік?

На сьогодні ми:

У 2019 році компанія стала переможцем щорічної відзнаки «Премія СУП» у номінації «Соціальний проект року». Зараз ТОВ «ВтормаUA» має 8 філіалів в Україні, 1 в Кракові. Також ми планували відкривати філіали в Запоріжжі, і в Харкові, і в інших містах, однак наразі відсутня рентабельність, що дозволяла б вкладати кошти у розвиток. Але це тимчасово. Аби привчати молодь до екологічної культури та сортування відходів, ми провели навчання в освітніх закладах міста Бровари. Коли до мене на виробництво приїжджають іноземці та бачать, наскільки ретельно ми сортуємо всі види пластику і плівки, то запрошують мене, щоб я їх навчив. Проблема в тому, що однорідні відходи вони переробляють самі, а несортовані не можуть якісно відсортувати – їм легше безкоштовно віддати або навіть доплатити. Тож, наприклад, відсортовану плівку я вже продаю закордон. Для тих відходів, які на сьогодні в Україні не переробляються, я також шукаю ринок збуту. Так, списаний архівний папір ми забираємо і веземо у Нідерланди, де з нього роблять новий офісний папір. Сьогодні ми працюємо з Іспанією, Македонією, Азербайджаном, Туреччиною і тільки почали розширювати свою діяльність.

– Леоніде Володимировичу, Ви опанували у нашому університеті нову для себе спеціальність. Чому обрали саме наш Інститут післядипломної освіти? Розкажіть свої враження від навчання в університеті.

Так, як я виріс у багатодітній бідній родині, то свого часу не мав вищої освіти, а пішов працювати з 16 років. Коли став керівником, зрозумів, що мені не вистачає освіти. Я люблю відвідувати різні бізнес-школи, тренінги. Але, отримавши одну вищу освіту, я зрозумів, що все одно багато чого не знаю, не достатньо вивченими залишилось багато сфер і необхідних мені предметів. Тому почав шукати, де ефективно, корисно отримувати знання стосовно фінансів, мені порадили саме Ваш заклад, чим я жодного дня не пошкодував. Мої ТОПи в офісі вже кажуть: «Пора Вам знову кудись йти вчитись, бо як ви вчитесь, зростаємо ми разом з Вами і росте компанія». Чому так?)) Бо все, що я цікаве почую на лекціях, я записую, а потім намагаюсь реалізовувати в компанії. Тому ставлю нові задачі як фін-директор, що технічному директору, будь то маркетологу)).  Адже, все, що чую, чому навчаюсь, відразу ці знання реалізовую на практиці. Під час навчання, провівши вірні аналізи, потім дії по ОС, дебіторці, я за рік зекономив близько 3 млн. грн. Багато чи мало, вирішувати вам, але я дуже задоволений!

 

 Фото надано автором інтерв’ю. Усі права захищено.

Спілкувалася з Леонідом Черепейніком координатор Офісу випускників ІПО Тетяна Аністратенко.

ЖИТТЯ ІНСТИТУТУ

ОФІЦІЙНО!

Читати далі

Офіційно! Про особливості проведення навчальних занять з 18 жовтня 2021 року

Читати далі

В ІПО відбулася німецько-українська осіння школа DAAD

Читати далі
ВСІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ

Вебінар з використання Google Академії

Читати далі

Запрошуємо на День відкритих дверей 16 жовтня 2021 року!

Читати далі

Запрошуємо на КAP’ЄРНИЙ ONLINE-ФЕСТИВАЛЬ 19-21 жовтня 2021 року!

Читати далі
ВСІ АНОНСИ